48763 wzorkowiczek dodało 19350 zdjęć do galerii!

Uzupełnienie, a odnowa paznokci przedłużonych

Dodano: 2011-01-30 21:51:37, Odsłon: 3182 , Ocena: 5/5,

Paznokcie rosną średnio 3 mm na tydzień, dokładnie o tyle przesuwa się nałożony wcześniej materiał żel UV, akryl lub włókno fiberglass.

Każde przedłużone paznokcie, niezależnie od techniki ich wykonania, wymagają uzupełnienia (dopełnienia) i odnowy. Główną różnicą, dzielącą te dwa pojęcia od siebie, jest czas, po jakim następuje ich realizacja. Czas, po jakim należy wykonać dany zabieg, zależny jest przede wszystkim od aktualnego stanu paznokci, a także szybkości z jaką naturalnie rosną.

 

 odrostUzupełnienie, jest zabiegiem wykonywanym średnio, co 2-4 tygodnie od momentu przedłużenia paznokci, polega na wypiłowaniu i dopełnieniu wolnej przestrzeni przy wale okołopaznokciowym, tym samym rodzajem masy

, którą zostało wcześniej wykonane przedłużenie. Jest to również nadanie korekty kształtu i długości. Zabieg taki, w zależności od umiejętności stylisty, trwa od 20 minut wzwyż. Poważnym błędem początkujących stylistek, jest podklejanie zapowietrzonych części materiału. Taki defekt należy dokładnie spiłować nawet, jeśli w ostateczności należałoby spiłować całą masę z paznokcia. Należy również pamiętać, by przed dopełnieniem nie wykonywać manicure. Usunięcie oskórka przed zabiegiem, jest głównym powodem powstawania miejsc przekrwienia, a także może prowadzić do późniejszych infekcji.

Odnowę, wykonuje się po ok. 5 tygodniach. Jest to zdjęcie większej części, wcześniej nałożonej masy, wiążące się ze zmianą zdobienia i na nowo zbudowaniem paznokcia. Zabieg trwa znacznie dłużej niż dopełnienie, a niekiedy nawet dłużej niż założenie paznokci od podstaw. Koszt również jest niewiele niższy. Są przypadki, w których paznokcie odbudowuje się znacznie częściej, przykładowo, gdy nastąpiło uszkodzenie struktury paznokcia lub przedłużone paznokcie były wcześniej ogryzane. Bardzo często stylistki spotykają się z sytuacją, kiedy klientki przychodzą po 6-8 tygodniach, jedynie z chęcią ich dopełnienia. Niestety nie zdają sobie sprawy z tego, że paznokcie po tym czasie nadają się już tylko do ściągnięcia i wykonania od nowa. W zbyt „zapuszczonych” paznokciach, krzywa C rzesuwa się w kierunku wolnego brzegu, przez co paznokcie są bardziej narażone na złamania i pęknięcia.

W zależności od tego, jaką technikę przedłużania zastosowano wcześniej, należy odpowiednio dobrać rodzaj materiału, nakładając go na paznokieć jedną lub więcej warstw.

Paznokcie po uzupełnieniu powinny wyglądać jak po pierwszej wizycie.

Na stan paznokci przed uzupełnieniem lub odnową, może mieć wpływ bardzo wiele czynników. Bardzo duże znaczenie ma tryb życia klientki i stan jej paznokci przed pierwszym zabiegiem. Jeśli klientka jest osobą zapracowaną, opiekującą się dziećmi, lub często sprzątającą mieszkanie, często nie zwraca uwagi na uszkodzenia, które sama powoduje. Kontakt z detergentami, zahaczenie o klamkę, a nawet otwieranie paznokciem puszki z Colą są najczęstszymi przypadkami złamań, pęknięć czy odwarstwień się mas. Nie można jednak wykluczyć w tym wszystkim winy stylistki. Coraz częściej w prasie i Internecie ogłaszają się stylistki samouki, które bez wiedzy i doświadczenia, przedłużają paznokcie. Niestety takie podejście, niekiedy prowadzi do uszkodzenia paznokci lub doprowadzenia do ich choroby. Nieumiejętne nałożenie masy, przepiłowania lub nieprawidłowe przygotowanie płytki paznokcia to główne powody, dla których paznokcie czasami nie wytrzymują do momentu odnowy, czy choćby uzupełnienia.

 W przypadku, kiedy przedłużony paznokieć uległ pęknięciu, złamaniu lub zupełnie odpadł, należy paznokcie wykonać od nowa. W tym celu należy ściągnąć pozostały materiał, włącznie z tipsem, a paznokcie wykonać od nowa. W przypadku, gdy paznokieć uległ uszkodzeniu w połowie płytki, pod spodem prześwituje przejaw krwi, a każde dotknięcie płytki pilnikiem powoduje ból, należy takie paznokcie maksymalnie skrócić gilotyną, a ściągnięcie dalszej części materiału wykonać dopiero po ok.3 dniach.

Dołączyła: 2009-03-17 16:26:04

Sklep Paznokcie Żele Hurtownia Kosmetyczna

zele soak off

zele soak off to linia wychodząca naprzeciw oczekiwaniom klientek, które marzą o pięknych natural...

Szukam pomocy

emotMam maly problem przy nakladaniu zelu robiom mi sie bombelki (Chyb...

Utwardzanie naturalnych paznokci.

Bardzo fajnym sposobem na zachowanie ładnych i trwałych paznokci ...

asiek

znalazłam nową stronkę emot gdzie być może dowiesz się jak wtopić tą k...

ZAPRASZAM SERDECZNIE!

WRONKI-OSTRORÓG-OBRZYCKO-SZAMOTUŁY... ZAPRASZAM SERDECZNIEemot!...

Żyj w stylu SPA

Mija kolejny dzień pracy, jeszcze tylko tramwaj, po drodze zakupy i jestem w domu. Po raz kolejny...

Na co należy zwrócić uwagę przed przedłu

Usługi przedłużania paznokci odkilku już lat są bardzo popularne w gabinetach kosmetyczny...

Pieczenie żelu pod lampą uv

Dosyć często zdarza się, że po...

Który kształt paznokcia najbardziej lubi

OWAL. Najbardziej uniwersalny – wygląda dobrze na większości typów paznokci; jest praktyczn...

Bolesny problem u stóp

Wrastające paznokcie potrafią sprawić wiele kłopotów i bólu. Na szczęście są s...

  • Magdalenka1126 2011-02-18 08:40:24

    emotwłaśnie o takich rzeczach mało się wie

  • kotka12643 2011-07-11 18:03:31

    emot

     super o tym wszystkim warto pamiętać i przypominać

    emot

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage