48763 wzorkowiczek dodało 19350 zdjęć do galerii!

Stylizacja paznokci problematycznych paznokcie poobgryzane

Dodano: 2011-01-21 22:27:31, Odsłon: 3298 , Ocena: 5/5,

W zawodzie stylisty paznokci spotykamy się nie tylko z pięknymi, niezwykle barwnymi paznokciami których kształ,t czy długość od razu rzucają się w oczy, a zdobienia wykonane w akrylu bądź żelu zapierają dech w piersiach. To także paznokcie problematyczne, czyli takie których zwyczajnie się wstydzimy bo bardziej lub mniej odbiegają od normy.

 

Do tej grupy możemy z powodzeniem zaliczyć paznokcie o niestandardowym wymiarze lub kształcie, paznokcie z płytką rosnącą w górę lub w dół oraz paznokcie poobgryzane, które spędzają sen z powiek wielu stylistów w branży. To właśnie tym ostatnim chciałabym poświęcić nieco więcej uwagi, pokazać sposoby i możliwość ich naprawy oraz ewentualnej korekty.

W większości przypadków paznokcie poobgryzane stanowią dość duży problem zarówno dla stylisty jak i ich właściciela. Naprawa nie zawsze jest możliwa, a ewentualna korekta to ogromne wyzwanie dla stylisty. Stylizacja paznokci problematycznych, (poobgryzanych) jest trudna, ale nie niemożliwa. Mamy tu bowiem do czynienia z bardzo zniszczonymi paznokciami, niekiedy z częściowym ich brakiem, często z makabrycznym stanem skórek oraz odmiennym kształtem płytki paznokcia, a nawet samych palców. Niestety zmianom tym towarzyszy również zniszczenie macierzy paznokcia.

 

 

Przygotowania płytki paznokcia: Generalnie zasada jest taka sama jak w przypadku każdych innych prac związanych ze stylizacją paznokci. Tu należy jednak postępować niezwykle rozważnie. Każdy nasz ruch  ilnikiem czy innymi narzędziami musi być starannie przemyślany. Zbyt duży nacisk pilnika na płytkę paznokcia lub dłutka w okolicach uszkodzonych już skórek może spowodować ból. Naturalnie prace zaczynamy od odkażenia dłoni swoich i klientki. Następnie odpychamy skórki za pomocą dłutka, a jeśli zachodzi taka potrzeba, usuwamy ich nadmiar lub pozostające strzępy. Kolejny etap, to delikatne matowienie płytki paznokcia pilnikiem o odpowiedniej ziarnistości.  Jej dobór to indywidualna sprawa każdego stylisty. Do tego typu prac polecam pilniki o wysokiej gradacji lub lekko zużyte. To właśnie ten moment, w którym wyczucie nacisku, a zarazem dobór jak i obycie z pilnikiem mają ogromne znaczenie. Następnie odtłuszczamy i wytrawiamy płytkę paznokcia. Tu także nasza wiedza i doświadczenie nie pozostają bez znaczenia.

Szablon:

 

 

Akryl: Doskonałym rozwiązaniem nadającym się do tego typu prac jest „akryl maskujący”. To niezastąpiony produkt, który powinien stanowić regularne wyposażenie kuferka każdego stylisty paznokci i właśnie tego proszku użyto podczas opisywanego zabiegu. Zalet jakie daje „akryl maskujący” jest nieskończenie wiele. Jedną z nich jest jego kolor, który do złudzenia przypomina kolor naturalnej płytki paznokcia. To proszek, który doskonale maskuje wszystkiego rodzaju przebarwienia, stąd też jego nazwa „akryl maskujący”. W przypadku jego braku z powodzeniem możemy użyć proszku przezroczystego „crystal”. Różnica pomiędzy proszkiem przezroczystym, a maskującym jest jedna – w przypadku pierwszego widać, co jest pod spodem.

Sposób nakładania: Tę czynność wykonujemy bardzo precyzyjnie. Moczymy pędzel w słoiczku z liquidem, nabieramy kulkę „akrylu maskującego” nakładamy i delikatnie rozprowadzamy pokrywając nierówności i jednocześnie formując paznokieć. Czynność tę powtarzamy do momentu aż uformujemy odpowiedni kształt oraz osiągniemy pożądaną długość paznokcia. Następnie odpychamy skórki za pomocą kopytka, opiłowujemy paznokcie pilnikiem nadając im odpowiedni kształt i wyrównujemy powierzchnię blokiem polerskim.

Dość istotnym elementem jest długość oraz kształt paznokci. Starajmy się zachować kształt naturalnej płytki paznokcia z długością maksymalnie do opuszka palców. Dla osoby, która stale obgryzała paznokcie, jest to coś nowego, a przyzwyczajenie się do nowych paznokci niekiedy wymaga czasu. Nie jest to jedyny powód, dla którego należy zachować odpowiednią długość. Powierzchnia płytki paznokcia do której przylega akryl, niekiedy jest zbyt mała i może to nieść za sobą konsekwencje szybszego uszkodzenia paznokcia wskutek wykonywania czynności codziennych, uderzenia, itp.

Ostatnim krokiem jest zdobienie paznokci. Tu panuje dowolność w zależności od potrzeb klientki. W tym przypadku jest to jedno z najprostszych zdobień, jakim jest malowanie w zeberkę przy użyciu linerów oraz brokatów.

 

 

Stylizacja paznokci problematycznych krok po kroku

Krok 1 – odsuwamy skórki

 
Krok 2 – usuwamy skórki

 
Krok 3 – matowimy płytkę paznokcia

 
Krok 4 – odtłuszczamy i wytrawiamy płytkę paznokcia

 
Krok 5 – dobieramy odpowiedni szablon

 
Krok 6 – aplikujemy akryl

 


Krok 7 – opiłowujemy paznokiećKrok 8 – nierówności wyrównujemy blokiem polerskim

 

Krok 9 – zdobienie paznokci

 

Krok 10 – aplikacja lakieru bezbarwnego lub utwardzacza

 

Efekt końcowy
 

Paznokcie przed i po stylizacji

 

Autorką tekstu oraz stylizacji jest Beata Fajfer - www.wzorkinapazurki.pl

Beata Fajfer

Jak widać stylizacja paznokci problematycznych – poobgryzanych nie różni się zbytnio od większości prac wykonywanych przez stylistę na co dzień. Ważnym jest by posiadać odpowiednie produkty oraz dysponować wiedzą i doświadczeniem , które ułatwi nam prace. Niezwykle barwne zdobienia wykonane w akrylu nie mają tu większego znaczenia. Z pewnością będzie to jeden z elementów, który wprowadzimy w późniejszych spotkaniach. Liczy się fakt i możliwość wyprowadzenia paznokci klientki oraz jej zadowolenie z naszej pracy.

W większości przypadków szablony, których używamy na co dzień nie nadają się do tego typu prac. Materiał z którego wykonany jest szablon, winien być trwały i mocno trzymać się palca po jego przyklejeniu. Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na efekt naszej pracy jest jego kształt oraz przeznaczenie. Nie bez powodu poruszam tu kwestię przeznaczenia bo innego kształtu szablonów używamy do paznokci normalnych, a innego do problematycznych. Mam tu głównie na myśli kształt otworu - warto posiadać kilka typów szablonów, a wśród nich szablony do paznokci problematycznych, czy poobgryzanych.

Przyczyn obgryzania paznokci jest nieskończenie wiele, ale z całą pewnością tą najczęstszą jest stres. Standardem stało się skubanie lub obgryzanie skórek podczas np. jazdy w korkach lub gdy nagli nas czas. A stąd już niedaleko do tego nieprzyjemnego i mało estetycznego nawyku. W swoim zawodzie niejednokrotnie spotykam się z opisywanym problemem oraz pytaniami na temat doboru odpowiedniej metody czy produktów. Akryl to doskonałe rozwiązanie, ponieważ produkt ten nadaje się do rekonstrukcji prawie każdej zniszczonej płytki paznokcia, niezależnie od jej kształtu, wielkości bądź stopnia uszkodzenia. To właśnie dzięki metodzie akrylowej jesteśmy w stanie szybko i skutecznie odbudować wszystkie ubytki płytki paznokcia nie pozostawiając śladu po uszkodzeniach. Dzięki temu nowe paznokcie do złudzenia będą wyglądać jak naturalne.

 

Dołączyła: 2009-03-17 16:26:04

Kursy kosmetyczne

Na co należy zwrócić uwagę przy utrzyman

Czy jesteś gotowa na przyjęcie inspektora sanitarnego, który chce skontrolować Twój salon pod wzg...

Dłonie..........

Dłoń prawdę Ci powie Ręce najczęściej zdradzają nasz wiek, bo skór...

Masaż dłoni

Cześć chciałabym w tym artykule napisać co nie co o masażu dłoni:)    &nbs...

Przestrzenny Nail Art żelami UV

Trwałe zdobnictwo to aktualnie nieodłączny element stylizacji paznokci,...

asiek;)

asiek ,przedłużałaś może pazurki na formie bo...

edyta25

no i jak się podobają?...

Malowanie lakierami na wodzie

Witajcie czy spotkałyście się już z malowaniem lakierami na wodzie, bardzo mi się to spod...

Dobry kurs manicure ---- Szkoła Select -

emot Hej, Dziewczyny, bardzo Wam polecam kurs ...

Rodzaje pilników do paznokci.

Na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów pilników do paznokci. Wybór odpowiedniego pilniczka mo...

Sposoby nabłyszczania paznokci

Sposobów jak i produktów do nabłyszczania paznokci jest bardzo dużo.Jaki produ...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage