48763 wzorkowiczek dodało 19350 zdjęć do galerii!

Prawidłowe modelowanie paznokci – punkt stresu na krzywej C paznokcia

Dodano: 2011-01-21 21:26:04, Odsłon: 2966 , Ocena: 5/5,

Zachowanie prawidłowej budowy w trakcie modelowania paznokci jest niezwykle ważne, nie tylko ze względu na wygląd i estetykę paznokci, ale przede wszystkim ich trwałość i odporność na urazy mechaniczne wynikające z naturalnego użytkowania.

 

Punkt stresu wyznaczamy na krzywej C paznokcia – jest to najwyższe miejsce krzywej C paznokcia. Dla przypomnienia krzywa C paznokcia biegnie od skórek aż do wolnego brzegu paznokcia (w profilu bocznym – patrz: rysunek poniżej).

 

Punkt stresu jest miejscem paznokcia najbardziej narażonym na wszelkie urazy, pęknięcia i złamania. Jest to punkt największego naprężenia przedłużonego paznokcia i istotnie wpływa na trwałość oraz wytrzymałość paznokci. Zachowanie odpowiednich proporcji oraz wymodelowanie prawidłowej krzywej C paznokcia z dobrze umiejscowionym punktem stresu jest bardzo ważne i należy o tej zasadzie pamiętać w trakcie przedłużania. W punkcie stresu należy zbudować masę grubszą warstwą, nałożyć więcej materiału budującego. Dzięki temu uzyskamy odpowiednią krzywiznę – od wolnego brzegu, gdzie linia włosa jest cienka modelujemy paznokieć tak aby punkt kulminacyjny występował w punkcie stresu, a następnie masa delikatnie i naturalnie była coraz cieńsza idąc ku skórkom.

 Punkt stresu generalnie powinien się znajdować w odległości 1/3 paznokcia licząc od skórek. Dotyczy to przede wszystkim paznokci długich. Warto także pamiętać, że jeżeli nie modelujemy paznokci na mistrzostwach to w praktyce najlepiej jest umiejscowić punkt stresu właśnie bliżej skórek, aby uniknąć szybkiego przesunięcia wraz ze wzrostem paznokcia.

Uwaga: istnieją szkoły, które wskazują że punkt stresu powinien znajdować się w odległości ½ paznokcia licząc od skórek (w przypadku proporcji łoża do wolnego brzegu 1:1/2).

Punkt stresu w modelowania paznokci żelowych

Budowę krzywej C paznokcia i podejście do umiejscowienia punktu stresu w przypadku paznokci żelowych wykonuje się na drugiej warstwie żelu. Generalnie należy nakładać żel na środek paznokcia grubszą warstwą i delikatnie przeciągać ku wolnemu brzegowi i wałom paznokciowym. Problemem może być fakt, że niektóre żele są dosyć płynne co uniemożliwia stworzenie grubszej warstwy masy w jednym miejscu. Pomocne może być wówczas utrwalanie masy w lampie UV trzymając palec opuszkiem do góry – dzięki temu żel delikatnie spłynie w okolice punktu stresu.

 Punkt stresu w modelowaniu paznokci akrylowych

Właściwe wymodelowanie krzywej C paznokcia wraz z punktem stresu jest dużo prostsze w technice akrylowej, ponieważ akryl zastyga dokładnie tam gdzie do umiejscowimy. Większą kulkę akrylu kładziemy w miejscu gdzie docelowo będzie się znajdował punkt stresu i delikatnie pędzelkiem modelujemy krzywą C paznokcia.

Bez względu na technikę przedłużania paznokci, profesjonalna stylistka powinna pamiętać o zasadach modelowania. W tym artykule zostały przedstawione zasady dotyczące krzywej C paznokcia, warto jednak pamiętać także o tunelu i innych krzywiznach paznokci. W końcu dobrze wymodelowane paznokcie, to większe zaufanie klientek do dobrze jakościowo wykonanej usługi .

 

 

Dołączyła: 2009-03-17 16:26:04

Kurs kosmetyczny

Pedzelek

Pedzelek jest czyszczony i dalej obojetnie jaki zel wezne jest to samo ...

Rady dla obgryzających paznokcie

emot Dziewczynki,,, obgryzanie paznokci powoduje deformację płytki ora...

Minx

Minx to rewolucja w świecie paznokci, na punkcie którego amerykańskie celebrytki bez wątpienia os...

Paznokcie - najczęstsze schorzenia i zab

Paznokcie - najczęstsze schorzenia i zaburzenia ich budowy Paznokcie: ...

Zabiegi specjalne

Cienkie i łamliwe paznokcie wymagają intensywnej kuracji lakierem wzmacniającym lub odżywką w kremie...

asiek;)

asiek ,przedłużałaś może pazurki na formie bo...

Praktyczne porady

Pod ciemne lakiery (czarny, czerwony) stosujemy tzw. "bazę" do paznokci (...

Apel !! Opinie i komentarze

Drogie Panie !   Oglądają prace na tym portalu zauważyłam że nie wsz...

hejka ;p

Uwielbiam malować paznokcie emot marze aby zostać w przyszłości kosmet...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage