Urodziny obchodzi 3 wzorkowiczki!
33807 wzorkowiczek dodało 19300 zdjęć do galerii!

Prawidłowe modelowanie paznokci – punkt stresu na krzywej C paznokcia

Dodano: 2011-01-21 21:26:04, Odsłon: 2850 , Ocena: 5/5,

Zachowanie prawidłowej budowy w trakcie modelowania paznokci jest niezwykle ważne, nie tylko ze względu na wygląd i estetykę paznokci, ale przede wszystkim ich trwałość i odporność na urazy mechaniczne wynikające z naturalnego użytkowania.

 

Punkt stresu wyznaczamy na krzywej C paznokcia – jest to najwyższe miejsce krzywej C paznokcia. Dla przypomnienia krzywa C paznokcia biegnie od skórek aż do wolnego brzegu paznokcia (w profilu bocznym – patrz: rysunek poniżej).

 

Punkt stresu jest miejscem paznokcia najbardziej narażonym na wszelkie urazy, pęknięcia i złamania. Jest to punkt największego naprężenia przedłużonego paznokcia i istotnie wpływa na trwałość oraz wytrzymałość paznokci. Zachowanie odpowiednich proporcji oraz wymodelowanie prawidłowej krzywej C paznokcia z dobrze umiejscowionym punktem stresu jest bardzo ważne i należy o tej zasadzie pamiętać w trakcie przedłużania. W punkcie stresu należy zbudować masę grubszą warstwą, nałożyć więcej materiału budującego. Dzięki temu uzyskamy odpowiednią krzywiznę – od wolnego brzegu, gdzie linia włosa jest cienka modelujemy paznokieć tak aby punkt kulminacyjny występował w punkcie stresu, a następnie masa delikatnie i naturalnie była coraz cieńsza idąc ku skórkom.

 Punkt stresu generalnie powinien się znajdować w odległości 1/3 paznokcia licząc od skórek. Dotyczy to przede wszystkim paznokci długich. Warto także pamiętać, że jeżeli nie modelujemy paznokci na mistrzostwach to w praktyce najlepiej jest umiejscowić punkt stresu właśnie bliżej skórek, aby uniknąć szybkiego przesunięcia wraz ze wzrostem paznokcia.

Uwaga: istnieją szkoły, które wskazują że punkt stresu powinien znajdować się w odległości ½ paznokcia licząc od skórek (w przypadku proporcji łoża do wolnego brzegu 1:1/2).

Punkt stresu w modelowania paznokci żelowych

Budowę krzywej C paznokcia i podejście do umiejscowienia punktu stresu w przypadku paznokci żelowych wykonuje się na drugiej warstwie żelu. Generalnie należy nakładać żel na środek paznokcia grubszą warstwą i delikatnie przeciągać ku wolnemu brzegowi i wałom paznokciowym. Problemem może być fakt, że niektóre żele są dosyć płynne co uniemożliwia stworzenie grubszej warstwy masy w jednym miejscu. Pomocne może być wówczas utrwalanie masy w lampie UV trzymając palec opuszkiem do góry – dzięki temu żel delikatnie spłynie w okolice punktu stresu.

 Punkt stresu w modelowaniu paznokci akrylowych

Właściwe wymodelowanie krzywej C paznokcia wraz z punktem stresu jest dużo prostsze w technice akrylowej, ponieważ akryl zastyga dokładnie tam gdzie do umiejscowimy. Większą kulkę akrylu kładziemy w miejscu gdzie docelowo będzie się znajdował punkt stresu i delikatnie pędzelkiem modelujemy krzywą C paznokcia.

Bez względu na technikę przedłużania paznokci, profesjonalna stylistka powinna pamiętać o zasadach modelowania. W tym artykule zostały przedstawione zasady dotyczące krzywej C paznokcia, warto jednak pamiętać także o tunelu i innych krzywiznach paznokci. W końcu dobrze wymodelowane paznokcie, to większe zaufanie klientek do dobrze jakościowo wykonanej usługi .

 

 

Dołączyła: 2009-03-17 16:26:04

Kurs kosmetyczny

Dobór metody przedłużania do rodzaju paz

Każdego dnia do salonu stylizacji paznokci przychodzą dziesiątki klientek z bardzo różnymi typami...

Metoda akrylowa na tipsie krok po kroku

Metoda akrylowa obok żelowej to jedną z najbardziej popularnych metod przedłużania paznokci. Głów...

Jak powinny w tym sezonie wyglądać pazno

Przede wszystkim muszą harmonizować z osobowością właścicielki jak i z ubiorem a także z własnymi oc...

tipsy

wzorki na tipsy...

Paznokcie żelowe - usuwanie, regeneracja

Przy zdejmowaniu paznokci żelowych potrzebny nam będzie pilnik. Niestety aceton ...

Domowe sposoby na piękne dłonie i paznok

Z powodu braku czasu i środków finansowych mało która kobieta korzysta z zabiegów w gabinetach k...

Sposoby nabłyszczania paznokci

Sposobów jak i produktów do nabłyszczania paznokci jest bardzo dużo.Jaki produ...

Zadbaj o paznokcie: kosmetyki, suplement

Ładne paznokcie i zadbane dłonie to atrybut każdej prawdziwej damy. Dlatego wa...

Fasolamina

W XXI wieku otyłość dosięga coraz więcej ludzi nie tylko za oceanem, ...

Utwardzanie naturalnych paznokci.

Bardzo fajnym sposobem na zachowanie ładnych i trwałych paznokci ...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage