Urodziny obchodzi 2 wzorkowiczki!
65519 wzorkowiczek dodało 19393 zdjęć do galerii!

Pielęgnacja skórek

Dodano: 2011-03-07 21:03:24, Odsłon: 2127 , Ocena: 5/5,

Tzw. skórki to wąskie paski naskórka przy podstawie paznokcia. Współczesne wymogi higieniczne i kosmetyczne dotyczą już nie tylko dbających o siebie kobiet, ale także mężczyzn. Niestety przy pracy fizycznej ciężko jest zachować piękny wygląd dłoni i skórek, ale osoba mająca na co dzień kontakt z ludźmi jest wręcz zobowiązana do stosownego wyglądu. Włosy, zęby i paznokcie to trzy elementy naszego wyglądu na które inne osoby zwracają najczęściej uwagę. Nieestetyczne skórki, zarastające paznokcie, nie mówiąc już o krwawiących zadziorach nie świadczą o nas dobrze. Jak więc zaopiekować się delikatnymi skórkami wokół paznokci?

Najczęstszym błędem w pielęgnacji jest nieumiejętne wycinanie skórek. Jeśli za każdym razem kończy się ono rankami wokół paznokci lepiej z niego zrezygnować. Ponad to pamiętać należy iż wycinanie skórek przyspiesza ich wzrost więc jeśli już zaczniesz musisz to robić regularnie. Najlepszą alternatywą jest tzw. manicure biologiczny. Polega on na odpowiednim zmiękczeniu skórek, które potem można delikatnie odsunąć drewnianym patyczkiem.

Skórki stają się miękkie, gdy są odpowiednio namoczone więc najlepiej jest zająć się nimi po kąpieli. Ewentualnie można zaserwować im specjalną kąpiel w ciepłej wodzie z mydlinami, sokiem z cytryny lub specjalnym preparatem zmiękczającym skórki. Można także użyć specjalnego specyfiku do usuwania skórek, który je zmiękcza. Następnym krokiem jest delikatne usunięcie skórek za pomocą patyczka. Ręce płuczemy w ciepłej wodzie a na koniec wcieramy w nie krem odżywczy, najlepiej przeznaczony do rąk i paznokci. Codziennie wieczorem wmasowujemy w skórki specjalną oliwkę lub olejek. Dobrym sposobem jest także zafundowanie dłoniom raz na jakiś czas kąpieli w podgrzanej oliwie z oliwek.

Dołączyła: 2009-03-17 16:26:04

Kurs kosmetyczny

Sciaganie-tipsow

Kiedy ...

przedłuzanie paznokci metodażelowa na

Witam ! Przedłużam i zdobię paznokcie , przedstawiam wszystkie mo...

Pielęgnacja skórek

Tzw. skórki to wąskie paski naskórka przy podstawie paznokcia. Współczesne wymogi higienicz...

Paznokcie russian style - maksymalne zdo

Są to, bardzo bogato zdobione paznokcie. Nazwa trendu pochodzi z Rosji, gdyż zapoczątkowały j...

hejcia

emotemot...

Malowanie pazurków to już nie kłopot.

Wygląda jak zwykły lakier...

PIĘKNE STOPY.......

  Każdego dnia wykonują bardzo ciężką pracę – „noszą” nasz...

Rodzaje pilnikow

1. Co to jest ziarnistosc pilnika?   Ziarn...

Witam serdecznie

Właśnie wstawiłam moje fotki mam nadzieje, że Wam sie spodobają i moze bedziecie chcialy cos ta...

FORMY

Formy ...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage