65519 wzorkowiczek dodało 19393 zdjęć do galerii!

Paznokcie akrylowe - nakładanie, usuwanie, regeneracja

Dodano: 2011-03-07 21:15:07, Odsłon: 1662 , Ocena: 5/5,

 

Paznokcie akrylowe wykonujemy z masy akrylowej (proszek akrylowy łączymy z liquidem). Paznokcie takie są bardzo twarde, więc również bardzo odporne na złamania.

Na początku należy przygotować paznokieć do nałożenia na niego akrylu (odsuwamy skórki oraz za pomocą polerki zmatawiamy płytkę). Następnie możemy na trzy sposoby upiększyć swoje paznokcie:

  1. Pierwszym z nich jest przedłużenie paznokcia za pomocą szablonu (formy). Odtłuszczamy paznokieć za pomocą odtłuszczacza (może nim być spirytus salicylowy). Nakładamy na paznokieć primer (aby zwiększyć przyczepność akrylu do naturalnej płytki paznokcia). Mocujemy szablon i nakładamy na niego akryl (pędzelkiem) w taki sposób, jaki nam się podoba. Akryl szybko wysycha i tuż po wyschnięciu pilnikujemy go, ażeby uzyskać ładny kształt i odpowiednią długość.
  2. Drugim sposobem jest nałożenie akrylu na tipsa. Ten sposób jest o tyle łatwiejszy, że mamy już gotowy kształt (krzywa C) naszym zadaniem jest tylko odpowiednio skrócić sztuczny paznokieć oraz wykonać te same czynności co w sposobie pierwszym (odtłuścić, nałożyć primer).
  3. Trzeci sposób to po prostu utwardzenie swojej naturalnej płytki paznokcia.

W celu zmycia lakieru z paznokci akrylowych używamy zmywaczy bezacetonowych, gdyż aceton rozpuszcza akryl, dlatego też gdy chcemy "ściągnąć" akryl z paznokcia należy wymoczyć go w acetonie, czyli w zmywaczu zawierającym aceton (groźnie brzmi, ale taki zmywacz jest bardzo łatwo dostępny w sklepach kosmetycznych).

Akryl sam z siebie nie niszczy paznokci. Efekt "zniszczenia" to praca polerki, a więc wcześniejszego zmatowienia nią paznokcia oraz w skrajnych przypadkach niedoświadczonej kosmetyczki! Istnieją jednak sposoby aby "zamaskować" zniszczenie paznokcia, np. poprzez nałożenie odpowiedniej odżywki.

Akryl lub lakier na akrylu może zżółknąć od solarium lub dymu papierosowego. Aby temu zapobiec należy użyć SUN BLOCKER'A (lakier dostępny w sklepach kosmetycznych – koszt od 10 zł do 20 zł).

Dołączyła: 2009-03-17 16:26:04

Kursy kosmetyczne

Żel z jedwabiem

Dzięki zawartości włókien jedwabnych żel nie tylko utwardza paznokcie, ale również odbudowuje usz...

Efekt kropel wody

Dziś przedstawiamy propozycję zdobienia paznokci za pomocą akrylu ...

zapytanko

hej dziewczyny. potrzebuje strony int. na ktorej znajde jak dokladnie wykonywac zele i akryle. chcia...

hej

Jestem początkująca osobom szukam ciekawych pomysłów i wzorkówemot...

Zagraj z nami !

Zauważyłam że aplikacja "zagraj z nami " nie działa prawidłowo, zaznaczając opcje nie podoba mi s...

pierwsza notka!

asohc jihrb . 2ojrf emotemot...

ewe

emot...

Paznokcie bez niespodzianek

Chcesz mieć piękne paznokcie? Podpowiadamy jak, krok po kroku, na zawsze pożeg...

Koronkowa robota - paznokcie z koronką -

Paznokcie przedłużone metoda akrylową lub żelową są idealne do stylizacji. Można ozdobić je na ró...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage