31986 wzorkowiczek dodało 19291 zdjęć do galerii!

Lakierowe szaleństwa!

Dodano: 2011-01-21 22:21:31, Odsłon: 1759 , Ocena: 5/5,

Jednym z wielu produktów niezbędnych w pracy każdego stylisty paznokci, stanowiących wyposażenie studia, są lakiery i farbki do zdobień. To właśnie z nimi stykamy się na początku naszej przygody ze stylizacją paznokci, a niekiedy wciągnięci w zdobienia żelem i akrylem, zapominamy o możliwościach, które dają nam wspomniane produkty.

 

 

 

Rynek oferuje obecnie dosłownie nieograniczony wybór w zakresie barw lakierów. Dostępne są kolory klasyczne w ogromnej gamie odcieni, neonowe, perłowe, lakiery brokatowe itp. Producenci oferują również lakiery specjalnie przygotowane do zdobień - o wydłużonym pędzelku, co ułatwia pracę podczas zdobienia paznokci.

Wybór zdobienia

 

 

 

 

Przed przystąpieniem do lakierowania paznokci należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. W przypadku paznokci naturalnych, istotnym czynnikiem jest naniesienie warstwy podkładowej której działanie nie tylko odżywi ale również ochroni paznokieć przez np. wnikaniem czerwonego lakieru w płytkę, co jest dosyć często występującym zjawiskiem. Dodatkowo podkład wydłuży czas trzymania się lakieru. W przypadku paznokci przedłużonych, stosowanie odżywki nie ma większego znaczenia, jednak dokładne wygładzenie powierzchni ułatwi rozprowadzanie lakieru.
 

Niezwykle istotną sprawą jest technika prawidłowego nakładania lakieru. Malowanie zaczynamy od środkowej części paznokcia, kończymy na prawym i lewym boku. Nałożenie zbyt dużej ilości lakieru powoduje długi czas jego schnięcia oraz możliwe zrolowanie się lekko zaschniętego lakieru z płytki paznokcia. Tę czynność po prostu należy wyćwiczyć i opanować do perfekcji. Odpowiednia ilość lakieru i umiejętność posługiwania się pędzelkiem to klucz do sukcesu, a cała reszta jest już kwestią czasu.


 

Zdobienie lakierami i farbkami

Zdobienie farbkami bądź lakierami nie zawsze należy do prostych. Wszystko w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Poczynając od prostych zdobień, takich jak french, zebra, paseczki czy inne mniej skomplikowane wzorki, aż po różnego rodzaju zdobienia składające się z kilku, a nawet kilkunastu barw, np. kwiaty, obrazy, kolorowe kompozycje. Możliwości w zakresie zdobień jest nieskończenie wiele, możemy tu dać ujście naszej fantazji.

Doskonałym uzupełnieniem lakierów są wszelkiego rodzaju linery – jednokolorowe z jedną lub dwiema końcówkami, z których jedną tworzy się kropki różnych rozmiarów, a drugą linie. To właśnie liner odpowiedzialny jest za cienkie i niezwykle precyzyjne pociągnięcia pędzelkiem tworzące kształt np. łodygi kwiatu czy brokatową linię frenchu oddzielającą lakier biały od różowego. Niezwykle istotnym czynnikiem w kwestii zdobienia jest jego usytuowanie. Dobór odpowiedniego miejsca na naturalnej płytce paznokcia to ważny czynnik który niewątpliwie wpłynie na jego efekt końcowy - „niby te same zdobienia, położone w innych miejscach płytki paznokcia dają nieco odmienny efekt”. Warto dodać, że każde zdobienia bez względu na to, czy zostało wykonane lakierami czy farbkami kolorowymi, należy pokryć warstwą (lakierem utwardzającym).


 

Nieco szaleństwa...

Zdobienia malowane lakierami i farbkami możemy naturalnie wzbogacać o mieniące się pełnią barw brokaty oraz inne dodatki (cyrkonie, grysiki, itp.). Choć niezbyt często możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa w zdobieniach, zawsze warto skorzystać z nadarzającej się okazji i stworzyć wyjątkową, niepowtarzalną kompozycję czy namalować obraz. Zdobienie paznokci należy przecież do jednej z najbardziej lubianych czynności każdego stylisty. A zabawa z lakierami, farbkami akrylowymi, dobór odpowiednich kolorów do płytki paznokcia, to jedynie początek niezwykle barwnego świata, jakim jest zdobienie akrylem i żelem kolorowym.Technika nakładania lakieru i przygotowanie płytki paznokcia

Dobór odpowiedniego zdobienia, barwy kolorystycznej w zależności np. od kształtu płytki paznokciowej, karnacji skóry czy nawet kreacji nie powinien być przypadkowy i ustalany jest z klientką podczas zabiegu. Nie ma tu dokładnego schematu - jakich barw należy używać a jakich nie. Zdobienia powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb klienta z uwzględnieniem kształtu naturalnej płytki paznokcia. Ważne, by zdobienie było zarazem ciekawe, subtelne, delikatne, a jednocześnie tworzyło spójną całość i spełniało oczekiwania klientki.

 

Autorką tekstu oraz stylistką, która wykonała powyższe zdobienia jest Beata Fajfer - www.wzorkinapazurki.pl

Dołączyła: 2009-03-17 16:26:04

Kurs kosmetyczny

Primery- kwasowe i bezkwasowe

Primer jest jednym z najważniejszych produktów, które używamy w pro...

Witam wszytskie miłośniczki zdobienia pa

Witam mam na imię Karolina mam 13 lat i mieszkam koło Krakowa. Uwielbiam zdobic i pilęgnować ...

Domowe sposoby na piękne dłonie i paznok

Z powodu braku czasu i środków finansowych mało która kobieta korzysta z zabiegów w gabinetach kosme...

Witam

Witam wszystkich. Jak większość ( pewnie) osób tu, lubię robić pazurki. Jednak nie jestem po kursie ...

Dobór metody przedłużania do rodzaju paz

Każdego dnia do salonu stylizacji paznokci przychodzą dziesiątki klientek z bardzo różnymi typami...

Paznokcie bez niespodzianek

Chcesz mieć piękne paznokcie? Podpowiadamy jak, krok po kroku, na zawsze pożeg...

"Kolorowy zawrót głowy" Warszt

Zapraszam na warsztaty :) przykładowe zdobienia znajdują się w mojej galerii :) ...

Żel lakier

Żel nakładami zupełnie jak lakier do paznokci. Wymaga utwardzenia a lampie UV. Cechuje sie wysok...

Szaleństwo kolorów - pomaluj swoje pazno

 Z myślą o ładnych, zadbanych paznokciach Soraya wypuściła na rynek nową se...

Uzupełnienie, a odnowa paznokci przedłuż

Paznokcie rosną średnio 3 mm na tydzień, dokładnie o tyle przesuwa się nałożony wcześniej materia...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage