65519 wzorkowiczek dodało 19393 zdjęć do galerii!

Krzywa "C"

Dodano: 2012-02-14 16:40:15, Odsłon: 1612 , Ocena: 5/5,

  • Nagroda:
  • Nagroda za artykuł tygodnia

 

Krzywa "C"

 Zanim dokładniej rozwinę pojęcie krzywej C, chciałabym zwrócić uwagę na inną bardzo ważną linię, zwaną linią stresu.

 Linia stresu jest to miejsce typowo narażone na uszkodzenia mechaniczne typu złamania, pęknięcia czy zmiażdżenia. Jak dokładnie określić, gdzie się znajduje? Wystarczy delikatnie uderzyć paznokciem o jakąś twardą powierzchnię. Miejsce, które najbardziej zaboli, a jednocześnie zmieni chwilowo kolor, oznacza dokładnie linię stresu. To właśnie ona jest przyczyną tworzenia przez stylistów paznokci, krzywej C. Odpowiednie jej zbudowanie, zapewni nie tylko trwałość wykonanych paznokci, ale także zabezpieczy naturalne paznokcie przed urazami.

 Rozróżniamy dwa rodzaje krzywych C; pozioma (linia niebieska) tzw. warstwą tunelu i pionową (linia czerwona) zwana krzywą stresu. W stylizacji bardzo ważne jest by zachować te krzywe podczas nakładania żelu i akrylu. Dobre ukształtowanie krzywej C świadczy o prawidłowym wykonaniu paznokci.

 Ideą zbudowania prawidłowej krzywej C, jest nałożenie odpowiednich proporcji żelu lub akrylu na linii stresu. Należy jednak pamiętać o tym, że każde paznokcie są inne, i dlatego proporcje należy dobierać odpowiednio do ich kształtu.

 Istnieje kilka technik formowania krzywej, najczęściej jednak wykonuje się ją na warstwie drugiej- budującej (jak sama nazwa wskazuje buduje paznokcia). W tym celu grubszą warstwę żelu nakładamy na środek paznokcia i delikatnie go rozcierając pokrywamy boki i wolny brzeg paznokcia. W przypadku kiedy pracujemy na żelach rzadkich, wykonanie krzywej c jest troszeczkę trudniejsze, jednak możemy ją ładnie wyprofilować trzymając przez kilka sekund w lampie, paznokcia odwróconego powierzchnią do folii lustrzanej, dzięki czemu żel się wypoziomuje i utworzy idealną C. Wykonywanie krzywej akrylem jest znacznie prostsze od żelowej, z tego względu, gdyż akryl z natury zastyga dokładnie w miejscu w którym go położymy. Wystarczy tylko odpowiednią kulkę akrylu nałożyć na środek paznokcia i delikatnie ją rozgnieć, pokrywając cieniutką warstwą boki paznokcia.

 źródło: www.e-paznokcie.info

Dołączyła: 2009-03-17 16:26:04

Sklep Paznokcie Żele Hurtownia Kosmetyczna

Jak akryl i zel wpywaja na naturalne paz

Zadna z powyzszych metod  rawidlowo ...

Frezarka w pracy stylisty

Coraz częściej w zakładach kosmetycznych i stylizacji paznokci, zamiast typowych pilników styliśc...

Paznokcie Fiberglass

Technikę Fiberglass najczęściej stosujemy u klientek jako regenerację i łączenie nadłamanej, przepił...

Efekt kropel wody

Dziś przedstawiamy propozycję zdobienia paznokci za pomocą akrylu ...

Końcówka French z wykorzystaniem covera

Mamy dla Was krótką przypominającą lekcję, jak wykonać  żelowe paznokcie French z użyciem co...

....

a wiec tak jak ty pazurki robie nie za długo,ale postaram sie ci pomóc.Zaczynajac od tipa:firma klej...

asiek'

co robisz żeby nie było tego uskoku podcinasz formy (bo słyszałam że tak robią)...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage