Urodziny obchodzi 1 wzorkowiczka!
31208 wzorkowiczek dodało 19287 zdjęć do galerii!

Jak wykonać dobre zdjęcia paznokci

Dodano: 2011-01-30 22:23:18, Odsłon: 1657 , Ocena: 5/5,

Pięknie wykonane i ozdobione paznokcie to nie wszystko, jeśli chcemy dzielić się swoją pracą w Internecie. Prześwietlone lub rozmazane zdjęcie to najczęściej popełniany błąd publikowanych galerii, który drażni i zniechęca do przeglądania. Warto, więc zanim przystąpimy do fotografowania zadbać o szczegóły, które usprawnią nam ten proces, a zdjęcie stanie się przejrzyste i nasycone kolorami.

 Krok po kroku jak wykonać dobre zdjęcie;

1. Do wykonania dobrego zbliżenia, potrzebny jest aparat cyfrowy z zoomem optycznym z możliwością ustawienia trybu makro. Tryb ten charakteryzuje się znaczkiem w postaci kwiatka.Minimum jakie powinien posiadać aparat, by zdjęcie wyglądało dobrze zarówno w Internecie jak i na papierze powinno wynosić 6-8 megapixeli.

2. Oświetlenie. Przy wykonywaniu zdjęć makro, nie należy używać funkcji Flash(!). Funkcja ta prześwietla, odbija, odbarwia, a także tworzy cienie na zdjęciach. Aby paznokcie na fotografiach uzyskały naturalny kolor, powinny być dobrze oświetlone, najlepiej z każdej strony lampkami. Proces oświetlenia jest dość trudny, z powodu różnych kolorów światła, gołym okiem niezauważalnych, ale widocznych dla aparatu.

3. W zależności od żądanego efektu zdjęcia, można samodzielnie ustawić balans bieli, który pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie intensywności pewnych barw. Własność automatycznego ustawienia balansu bieli oznacza, iż aparat sam je ustawi.zd2

4. Do wykonywania zdjęć można użyć bezcieniowego namiotu, dzięki któremu uzyskamy równomierne rozproszenie światła oraz unikniemy zbędnego tła.

5. Podczas robienia zdjęcia należy pamiętać, by ustawić ostrość bezpośrednio na paznokciach, a nie na dłoniach czy biżuterii klientki. W tym celu kwadratowy kursor wyświetlacza ustawiamy w obszarze paznokcia i wciskamy do połowy przycisk, by aparat złapał ostrość. Dopiero wtedy bez puszczania przycisku, przesuwamy aparat by ująć całą dłoń i wykonujemy zdjęcie.zd3

 

6. Dla zachowania stabilności aparatu można zaopatrzyć się w statyw, który pozwoli uzyskać ostre zdjęcia. Obecnie można dostać na rynku ministatywy, specjalnie dostosowane do makrofotografii.


Kilka trików dobrego ujęcia:

1. Jak ukryć krzywe palce klientki?

-         palce obu dłoni poprzeplatać ze sobą, tworząc tzw. koszyczek,

-         trzymać w rękach rekwizyt, pozwalający na swobodne ułożenie palców, 

2. Jak ukryć grube palce i duże dłonie klientki?

-         na zdjęciu uwidocznić jedynie palce do pierwszego więzadła, trzymając paznokcie obu dłoni skierowane naprzeciw siebie,

3. Aby uwidocznić długie i smukłe dłonie klientki, należy ułożyć je do zdjęcia skrzyżowane, jedna na drugą.

4. Dla urozmaicenia i przedstawienia wizualnej koncepcji zdjęcia, można posłużyć się różnymi rekwizytami lub w wybranym kolorze tkaniną, która posłuży jako tło.

5. Jeśli zdjęcie wyszło za ciemne, lekko poruszone lub prześwietlone, można wykorzystać  program graficzny np. Adobe Photoshop, w którym wszystkie defekty można szybko i łatwo zretuszować.

 

 


Dołączyła: 2009-03-17 16:26:04

Kursy kosmetyczne

Budowa paznokcia

Aby zaglebić sztukę stylizacji paznokci,należy dobrze poznać ich budowę. ...

Pielęgnacja wału okołopaznokciowego

  Manicure to znany od wieków, najpopularniejszy zabieg pielęgnacyjny naturalnych p...

hejka ;p

Uwielbiam malować paznokcie emot marze aby zostać w przyszłości kosmet...

Jak można przedłużyć wytrzymałość lakier

Po przygotowaniu naskórka zmatuj paznokieć naturalny delikatnym bloczkiem lub pilnikiem. ...

Paznokcie Fiberglass

Technikę Fiberglass najczęściej stosujemy u klientek jako regenerację i łączenie nadłamanej, przepił...

FORMY

Formy ...

DBAMY O NASZE DLONIE.....

Jedna głowica, jedna barwa Poprawę wyglądu skóry dłoni warto rozpocząć od ...

nie mam tytułu

a witam dzis pierwszy raz cos wpisuje. w sumie nie wiem co . stworze swoj pamietnuk czy cos w ty rod...

  • Magdalenka1126 2011-02-18 08:35:58

    Zgadzam sięemot

  • agus2050 2011-07-07 10:04:23

    emotemot

  • kasiulka0 2018-06-06 03:01:56

    Oooo zapiszę sobie post, bardzo przydatny :) Poza tym teraz można latwo obrabiać zdjęcia w telefonie, zmieniając np. naświetlenie - to sporo pomaga

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage