65519 wzorkowiczek dodało 19393 zdjęć do galerii!

Czego Kasia się nie nauczy, tego Katarzyna nie będzie umieć

Dodano: 2011-01-21 22:15:52, Odsłon: 1523 , Ocena: 5/5,

Parafraza tego powszechnie znanego powiedzenia, stanowić może inspirację do dywagacji na temat kształcenia w zakresie stylizacji paznokci. Wiemy doskonale, że aby osiągnąć mistrzostwo w jakimkolwiek fachu, trzeba mieć solidne podstawy teoretyczne oraz wiele godzin praktyki za sobą.

 

Przydałaby się też szczypta talentu ale w przypadku jego braku nie ma potrzeby się załamywać. Solidny warsztat powinien w zupełności wystarczyć by spod naszej ręki wychodziły ładne, smukłe i trwałe paznokietki.

Tutaj jednak pojawia się problem – samodzielne próby nauki przedłużania paznokci spełzają zazwyczaj na niczym. Bywają, owszem wybitnie uzdolnione samouki ale stanowią one jedynie promil wszystkich domorosłych stylistek, dla których „kurs to pieniądze wyrzucone w błoto”. A niestety rzeczywistość jest dużo bardziej brutalna. Na własną rękę bardzo ciężko nauczyć się odpowiedniej aplikacji materiału, prawidłowego chwytu pilnika, sposobu zaciskania tunelu i wielu, wielu innych niuansów od których zależy finalny wygląd paznokci. Dlatego elementem absolutnie nieodzownym są szkolenia, warsztaty, seminaria, pokazy i inne imprezy mające na celu podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych. Tylko czynne uczestnictwo w tego typu wydarzeniach, pozwoli każdej stylistce piąć się coraz wyżej i rozwijać umiejętności, które z początku wydają się być czarną magią. Warunek jest jednak jeden – szkolenie musi odbyć się pod okiem prawdziwego profesjonalisty. Podpatrywanie Pani Zosi w trakcie zabiegu lub udanie się na pseudoszkolenie do koleżanki, która od kilku lat samodzielnie dzierga paznokcie, mija się z celem. Tylko fachowiec przekaże nam całą wiedzę oraz tajniki stylizacji, niezbędne do osiągnięcia wysokiego poziomu pracy. Warto zatem usystematyzować sobie podstawowe wytyczne, jakimi powinniśmy kierować się przy wyborze placówki szkoleniowej – tak by po zakończonym kursie mieć świadomość, że wynieśliśmy z niego maksymalną porcję wiedzy i umiejętności:
 
 • Staraj się wybierać szkolenia indywidualne lub dwuosobowe. Czy jesteś w stanie nauczyć się języka obcego w grupie 20 osobowej? Raczej nie. Podobnie w przypadku stylizacji – tu istotna jest praktyka i stała kontrola poczynań kursanta. W grupie wieloosobowej, siłą rzeczy wiele szczegółów musi instruktorowi umknąć, zaś czas poświęcony każdej z osób uczestniczących w szkoleniu gwałtownie się kurczy. Tylko minimalna ilość uczniów, gwarantuje największe postępy w nauce.
 • Nie wybieraj kursu na który nie można przyprowadzić modelki! Praca tylko i wyłącznie na własnych rękach nie nauczy Cię poprawnego chwytu pilnika ani sposobu podtrzymywania ręki klientki. Również wzajemna praca na rękach innych kursantek mija się z celem, gdyż połowę szkolenia bezczynnie siedzisz i patrzysz na cudzą pracę.
 • Decydując się na kurs nie sugeruj się jedynie kryterium geograficznym – czasem warto dołożyć kilka złotych na podróż niż odbyć kiepskie szkolenie w miejscu zamieszkania.
 • Wybierając instruktora przejrzyj uważnie galerię jego prac. Kupiłabyś buty na podstawie samego internetowego opisu &bdquoiękne, wygodne, skórzane kozaczki”? Nie kupiłabyś! Nie idź zatem na szkolenie do ośrodka u wykładowcy, którego prac nie miałaś okazji oglądać. Teoretykiem może być każdy. Niestety trzeba sobie powiedzieć,  że przypadki oszustów zdarzają się dość często.. Bywają nauczyciele zawodu, którzy chcąc pochwalić się piękną stylizacją, pokazują zdjęcia cudzych prac. Tego typu występki powinny być traktowane z najwyższą surowością, jednak często nieświadome niczego kursantki nie zdają sobie sprawy z tego niecnego procederu.
 • Zlustruj ewentualne osiągnięcia osoby prowadzącej szkolenia. Oczywiście nie każdy instruktor musi posiadać tytuł mistrzowski i liczne trofea na swoim koncie, ale masz wtedy pewność, że będzie Cię szkolił prawdziwy profesjonalista. Ilość dyplomów o niczym nie musi świadczyć ale mimo wszystko wskazuje, że masz do czynienia z prawdziwą pasjonatką a nie osobą ukierunkowaną jedynie na zysk. Nie warto też wybierać się na kurs do osoby, która deklaruje, że od lat tylko szkoli, nie wykonując już zabiegów.. Tylko nieustanny rozwój i ciągła praktyka pozwalają przecież utrzymać naszą pracę na odpowiednio wysokim poziomie.
 • Należy jednocześnie zauważyć, że ilość sukcesów niekoniecznie ma przełożenie na jakość szkolenia. Równie istotna jest umiejętność przekazywania wiedzy i nić porozumienia nawiązana między kursantem a szkoleniowcem. Jeśli zatem masz możliwość wypytania o wszystkie szczegóły via mail, gadu gadu bądź telefonicznie – korzystaj z tego przywileju. Ocenisz wstępnie czy szkolenie w danej placówce będzie przyjemnością czy mordęgą.

O tym trzeba pamiętać:
 • Sprawdź czy będziesz uczyć się pracy z  kamuflażem.  W chwili obecnej materiał kamuflujący jest hitem, który nieziemsko podoba się klientkom
   
  dlatego należy znać metody jego aplikacji. Nie wierz zatem pokrętnym tłumaczeniom, że frencz wygląda idealnie tylko na wybitnie smuklej płytce nie ma sensu uczyć się metod kamuflażu.. Za pomocą covera, zaciskarki i rurek, z brzydkich paznokci możemy wyczarować przepiękne, idealne, smukłe pazurki. Trzeba tylko wiedzieć jak te akcesoria zastosować.
 • Zweryfikuj program szkolenia pod kątem najbardziej podstawowych sposobów stylizacji. Nauka zatapiania ozdób to podstawa na równi z poprawnie wykonanym frenczem, toteż oba te aspekty powinny być uwzględnione w harmonogramie.
 • Nie idź na kurs, który obejmuje jedynie pracę na tipsie. W profesjonalnej stylizacji podstawą jest szablon i to właśnie praca na formie jest najbardziej popularna wśród klientek. Tak wykonane paznokcie są smukłe, delikatne i z powodzeniem imitują naturalne. Tips jest archaizmem, którego sposób użytkowania warto znać, ale bazujemy jednak na nieodzownych szablonach.
 • Jeśli decydujesz się na szkolenie z zakresu zdobnictwa, zachowaj rozsądek! Wielokrotnie widziałam ogłoszenia o szkoleniach oferujących naukę zdobnictwa żelem, akrylem, farbkami i lakierami.. a wszystko to w ciągu 8 godzin. Lekcyjnych  dodatku.. W tak krótkim okresie czasu nie ma możliwości opanować tak różnorodnych zagadnień. Jest to po prostu fizycznie niemożliwe.
 • Dobrze gdy placówka oferuje możliwość przejrzenia prac innych kursantów, wykonanych w trakcie szkolenia. Dzięki temu zyskasz rzeczywisty obraz zagadnień przerabianych na szkoleniu.
 • Wskazanym jest, by  w ramach szkolenia instruktor wręczał Ci zestaw materiałów teoretycznych do nauki – to pomaga ugruntować wiedzę, gdyż w natłoku informacji przekazywanych na szkoleniu, pewne drobiazgi mogą umknąć zawodnej ludzkiej pamięci.
 • Najlepiej wybierać punkty szkoleniowe, które oferują możliwość pracy na wielu markach
   
  produktów.  Dzięki temu istnieje możliwość popróbowania różnych gęstości, konsystencji i kolorów – po czym wyboru tych najbardziej Ci odpowiadających.  Poza tym uczysz się, że żel budujący to żel budujący a nie Builder Clear Super Extra .. którą to nazwę za chwilę zapomnisz. Unikasz także patologicznej sytuacji, w której szkoleniowiec zachwala tylko i wyłącznie materiały, których jest dystrybutorem.
 • W początkowej fazie nauki, instruktor powinien być cały czas przy kursancie. Później, mając już opanowaną pracę pilnikiem lub aplikację materiału można pracować samodzielnie i na własną rękę weryfikować konieczność dokonywania poprawek. Warto zatem dopytać jak wygląda ta kwestia w wybranej przez Ciebie placówce.
 • Staraj się unikać kursów prowadzonych przy szkołach
   
  kosmetycznych. Zazwyczaj bardzo szeroko omawiają zagadnienia typu manicure, pedicure czy zabiegi parafinowe ale przedłużanie paznokci traktują bardzo po macoszemu. Wyższy poziom nauki oferują ośrodki profilowane tylko i wyłącznie pod kątem stylizacji.
 • Dyplom ukończenia szkolenia staje się ważny jeśli posiada pieczątkę i podpis właściciela firmy
   
  oraz osoby prowadzącej szkolenie. Hologramy i zaświadczenia MEN nijak nie są Ci potrzebne do szczęścia. Ani pracodawcy ani klientki nie zwracają na nie najmniejszej uwagi. Również szata graficzna nie ma najmniejszego znaczenia toteż możesz wybierać kursy, po których zdobyte dyplomy będą ładnie współgrały z kolorem Twojej ściany
 • Jeśli planujesz wyjazd za granicę, dopytaj czy jest możliwość wystawienia dyplomu w wybranym przez Ciebie języku. Certyfikat wypisany po angielsku nie jest ani trochę lepszy czy bardziej prestiżowy od tego polskiego… ale może się przydać w procesie poszukiwania pracy czy też pozyskiwania zagranicznej klienteli.

Na jakiekolwiek szkolenie się decydujemy, należy pamiętać by w czasie kursu pytać, pytać i jeszcze raz pytać w razie jakichkolwiek wątpliwości. Obowiązkiem szkoleniowca jest odpowiedzieć na każde z zapytań najlepiej jak to tylko możliwe. Trzeba pamiętać, że pierwsze szkolenia bywają często decydującymi o dalszej ścieżce rozwoju. Można się łatwo zniechęcić gdy początkowe stylizacje nie wychodzą tak jakbyśmy tego chcieli, zaś natłok coraz to nowych niewiadomych bierze górę nad radością płynącą z tej pracy. A szkoda by tak się stało, gdyż stylizacja paznokci to zajęcie bardzo przyjemne, niosące duże możliwości rozwoju oraz dające dużo satysfakcji. Grunt to jednak solidne podstawy, które można zdobyć jedynie na merytorycznie wartościowym kursie, pod okiem kompetentnego szkoleniowca. I tylko tego typu doświadczeń serdecznie Wam życzę. 

 

 

Dołączyła: 2009-03-17 16:26:04

Kursy kosmetyczne

Słodkie różowe paznokcie krok po kroku

 Zabawmy się kolorami. Dzisiaj zaprezentuję słodką różową stylizację wykonaną na naturalnej ...

Na co należy zwrócić uwagę przed przedłu

Usługi przedłużania paznokci odkilku już lat są bardzo popularne w gabinetach kosmetyczny...

PoCzĄtKi:)

od niedawna zaczęłam robić tipsy żelowe...malowanie paznokci od zawsze sprawiało mi wielką radość...

Czym jest metoda zelowa?

Metodaa zelowa jest stosunkowo latwa metoda przedluzania paznokci. Glownym produktem jest tutaj o...

Jaka jest roznica miedzy zelem a akrylem

W "noszeniu" paznokci nie ma praktycznie zadnej roznicy wystepuja jedynie roznice w aplik...

Jak usuwać lakierożel z paznokci?

Prosimy mieć na uwadze to że szybkość / czas usuwania lakierożelu z paznokci zależy również od il...

Nowe wzorki!!

emotpiszę tu na blogu aby zaprosić was na mojego bloga z wzorkami któr...

Co drzemie w kremie (część II)?

Prezentujemy drugą część artykułu o naturalnych składnikach kosmetyków. Co wiecie, a czego nie wi...

Jak zwalczyć potliwość stóp?

Nadmierna potliwość stóp to twój uciążliwy problem? Sprawdź, jak z nią walczyć!  ...

Trochę Historii

Egipt, Chiny, Bliski Wschód… Już w starożytnym Egipcie powszechnie pielęgnowano i ...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage